O DLOUHÉ NITI

Dlouhá nit je malá značka založená roku 2019 v Brně.  Hlavním smyslem je vytvářet praktické produkty, které budete dlouho a rádi nosit. Dlouhá nit se zaměřuje na produkty, které používáte během dne ve městě, ale i mimo něj, a přenesete v nich vše potřebné. Proto MĚSTSKÁ PŘENÁŠEDLA (a mimo jiné jsem fanoušek Harryho Pottera). Kdo já? Já Kamila.

JAK TO FUNGUJE?
Každý batoh šiju až po Vašem objednání, takže je vytvářen právě a pouze pro Vás. To, že je přenášedlo skladem, znamená, že na něj mám potřebný materiál a můžu začít šít.  Vlastnoručně materiál stříhám, sešívám a poté hotový produkt balím a posílám za Vámi. Snažím se, aby po mně zbývalo co nejméně odpadu jak při výrobě, tak u balení objednávek. Objednávky posílám nejpozději do 21 dní od objednání, pokud by se čas prodloužil, buďte prosím trpěliví. 

U všech přenášedel je v ceně případná oprava nebo výměna vadného kusu. 

MATERIÁL
Výběr materiálu je nejkomplikovanější a nejtěžší záležitost. Momentálně používám PP (polypropylen) látky s voděodolným zátěrem, které jsou dostupné v nepřeberném množství barev. 

Podšívky tvořím z PAD látek. PAD, tedy polyamid, je ve své podstatě pevnější a kvalitnější materiál, ale je ho obtížné sehnat ve více barevných provedeních. Věděli jste, že podšívku je možné vytáhnout ven a vyklepat?

Zipy používám jíž delší dobu značky YKK. Tato značka je vyhlášená jak u nás tak ve světě. Pokud na svém oblečení objevíte tyto zipy, můžete se radovat. Prý přežijí i několik generací. 

OBALY
Objednávky balím do papírových krabic, zalepuji papírovou páskou a posílám v recyklovatelných plastových obalech. Krabice používám nové, ale snažím se je co nejméně znehodnocovat, pouze je polepím samolepkami, které můžete hladce strhnout, díky čemuž jsou čisté a připravené na další použití.